راهنمای تبدیل وضعیت در سامانه نور رضوی

به منظور تسهیل فرآیند تبدیل وضعیت اعضای محترم هیأت علمی نکات زیر جهت اطلاع و تاکید به حضور ایفاد می‎گردد:

کلیه درخواست‎های تبدیل وضعیت به‌همراه نام، نام خانوادگی، کد ملی، نام پدر، شماره تماس، ایمیل و نوع درخواست خطاب به دبیر هیأت اجرایی جذب دانشگاه به شرح زیر صورت پذیرد:
- بورسیه‎های دانشگاه بلافاصله پس از فراغت از تحصیل برای تبدیل وضعیت از راتبه به پیمانی یا طرح سربازی،
- اعضای هیات علمی پیمانی ۲ تا ۵ سال پس از تاریخ صدور حکم پیمانی برای تبدیل وضعیت به رسمی آزمایشی
- اعضای هیأت علمی رسمی آزمایشی در صورت ارتقا مرتبه یا کسب 60 درصد امتیاز دانشیاری برای استادیاران و 45 درصد امتیاز دانشیاری برای مربیان با تائید رئیس کمیسیون تخصصی هیات ممیزه ۲ تا ۵ سال پس از تاریخ ابلاغ رسمی آزمایشی برای تبدیل وضعیت به رسمی قطعی

همکاران محترم ۴۸ تا ۷۲ ساعت پس از درخواست و دریافت ایمیل از سوی مرکز جذب می‎توانند از طریق لینک https://farakhanjazb.msrt.ir/login مدارک خود را در سامانه مذکور بارگذاری نمایند.
توجه ۱- نام کاربری کد ملی و رمز عبور ۴ عدد آخر کد ملی می‎باشد.
توجه ۲- در صورت بروز اشکال احتمالی در سامانه مذکور، با شماره تماس‌های موجود در بخش ارتباط با مرکز یا ارسال پیام در سامانه مذکور موضوع را با کارشناسان پشتیبانی مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در میان گذاشته شود.

  • کلیه مدارک درخواستی (از جمله شناسنامه، کارت ملی، پایان خدمت، اولین حکم و آخرین حکم، مدارک فوق دیپلم (در صورت ناپیوسته بودن)، لیسانس، فوق لیسانس و دکتری تخصصی و…) باید در سامانه بارگذاری شود.
  •  اولین حکم و آخرین حکم کارگزینی قبل از بارگذاری در سامانه باید ممهور به مهر دبیرخانه جذب دانشگاه شده وسپس اسکن و در سامانه بارگذاری شود.
  •  پس از بارگذاری کلیه مدارک و اطمینان از آن نسبت به تائید رزومه اقدام شود.
  •  تکمیل فرم امتیازات علمی برای بورسیه‎های دانشگاه که از راتبه به پیمانی یا طرح سربازی و اعضای هیات علمی طرح سربازی که پس از پایان تعهد به پیمانی تبدیل وضعیت می‎شوند، توسط کارگروه توانایی علمی الزامی است.
  •  اعضای کمیته توانایی علمی دانشکده شامل رئیس دانشکده، مدیر گروه، نماینده هیات اجرایی جذب دانشگاه و دو نفر از اعضای هیات علمی مرتبط با رشته متقاضی می‎باشد.
  •  پس از کامل شدن استعلامات از مراجع ذیصلاح، ابتدا پرونده در جلسه کارگروه صلاحیت عمومی سپس در جلسه هیات اجرایی جذب دانشگاه مطرح می‎شود.
  •  روند تبدیل وضعیت با توجه به نوع درخواست و استعلامات از زمان ثبت رزومه که در بار دوم توسط همکاران انجام شده ممکن است بین ۶ تا ۱۲ ماه به طول بیانجامد.
  •  در طی بررسی پرونده متقاضیان پیامک‎هایی مبنی بر "پیام جدید در سامانه نور رضوی برای شما ثبت شده است" از سوی مرکز جذب ارسال می‎شود که ممکن است همکاران پس از مراجعه به سامانه پیامی مشاهده نمی‎کنند و این پیام به معنای تغییر ناشی از بارگذاری مدارک از سوی مرکز جذب یا دبیرخانه هیات اجرایی می‎باشد و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

یاد آوری می‎شود دبیرخانه هیات اجرایی جذب پس از کامل شدن پرونده صلاحیت علمی و عمومی آن را در سامانه نور رضوی بارگذاری نموده سپس مدارک به صورت فیزیکی نیز به مرکز جذب ارسال  می‎شود. در نهایت مرکز جذب پس از بررسی مدارک در سامانه و برگزاری جلسات مربوط و همچنین تطبیق مدارک با مستندات سامانه نور رضوی نسبت به صدور ابلاغ اقدام می‎نماید.