برگزاری آیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی دانشگاه بجنورد با حضور معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شناسه : 186936

برگزاری آیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی دانشگاه بجنورد با حضور معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری


برگزاری آیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی دانشگاه بجنورد با حضور معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بجنورد، آیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی این دانشگاه، با حضور دکتر حسین عسکریان ابیانه، معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سیامک خادمی، سرپرست اداره کل نظارت بر طرح‌های عمرانی این وزارتخانه ، مهندس محمد عبدالحسینی، مدیرکل امور اداری و پشتیبانی وزارت عتف،خانم نرگس قنبری، معاون بودجه ی اداره کل بودجه و تشکیلات وزارت عتف، مقامات استانی و دانشگاهی خراسان شمالی برگزار شد.

دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد، در ابتدای این آیین ضمن گرامیداشت دهه ی فجر گفت: امروز برای دانشگاه بجنورد روز بسیار بزرگی است؛ چرا که نتیجه ی بخشی از تلاش دست اندرکاران آموزش عالی را در بهره برداری پروژه های عمرانی شاهد خواهیم بود.

وی افزود: اکثر پروژه هایی که امروز افتتاح می شود؛ در دولت تدبیر و امید شروع شده و در برنامه ی جامع دانشگاه این روند رشد و توسعه، ادامه خواهد یافت.

دکتر احمد محقر تصریح کرد: ساختمان های سازمان مرکزی، فاز یک دانشکده ی پتروشیمی، فاز یک دانشکده ی علوم پایه، مرکز بهداشت و درمان، آمفی تئاتر دانشکده هنر، زمین چمن مصنوعی و تکمیل فضاهای آزمایشگاهی و کارگاهی با متراژ کل 10625 متر مربع و اعتبار کل هزینه شده 150971 میلیون ریال افتتاح می شود.

وی اظهار داشت: همچنین آیین کلنگ زنی فاز دو دانشکده ی پتروشیمی و خوابگاه شماره ی دو پسران دانشگاه بجنورد، انجام خواهد شد.

در ادامه، آقای محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی، با اشاره به سوره ی الرحمن اظهار داشت: خداوند متعال قبل از خالق بودن، عالم بوده و ارزش علم در دین مبین اسلام بسیار بالا و ویژه است.

وی افزود: بنده بعنوان نماینده ی دولت در استان، ارادت ویژه ای به ساحت علم و دانش دارم و معتقدم برای رسیدن انسان به کمال، بایستی به دانشگاهها و محیط های علمی توجه ویژه ای گردد.

در پایان این آیین، دکتر حسین عسکریان ابیانه، معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ضمن تبریک دهه ی فجر انقلاب اسلامی گفت: در کل کشور بیش از یازده میلیون فضای آموزشی وجود دارد.

 وی افزود: هم اکنون در حوزه ی عمرانی 2 میلیون متر مربع پروژه ی در حال ساخت  وجود دارد که از این میزان ، یک میلیون و صد هزار متر مربع از محل اعتبارات ملی و 900 هزار متر مربع از محل اعتبارات 50 درصدی خیرین و درآمدهای اختصاصی است.

دکتر حسین عسکریان ابیانه اظهار داشت: تبصره ی توازن در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و امیدواریم در صحن علنی نیز تصویب شود؛ تا دانشگاهها، از اعتبارات استانی نیز بهره مند شوند.

وی با اشاره به تبصره های 12 و 13 لایحه ی بودجه سال 97 و دغدغه ی ایجاد شده در دانشگاه ها گفت: دولت و مجلس تاکنون همراهی های خوبی با مجموعه ی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته اند؛  البته در این تبصره ها که مربوط به افزایش پلکانی حقوق و دستمزد و سقف بازنشستگی است؛ دغدغه هایی وجود دارد که امیدواریم مجلس محترم شورای اسلامی با نگاه ویژه تری به این مسایل، در رفع نگرانی های جامعه ی علمی کشور گام بردارد.

گزارش تصویری: