برگزاری آیین ورودی نودانشجویان دانشگاه بجنورد

شناسه : 394543

برگزاری آیین ورودی نودانشجویان دانشگاه بجنورد


برگزاری آیین ورودی نودانشجویان دانشگاه بجنورد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بجنورد، آیین ورودی نودانشجویان این دانشگاه با حضور استاندار خراسان شمالی برگزار شد.

در ابتدای این آیین، حجه الاسلام طیبی نسب، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بجنورد گزارشی از اقدامات این نهاد را ارائه نمود و اظهار داشت: رسالت دانشجویان، رسالت سنگینی است که بایستی به درستی آن را درک نمود تا به موفقیت های بیشتر نایل آمد.

وی افزود:دانشجویان، علاوه بر کسب مهارت باید در حوزه ی فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی نیز فعالیت های کارا و موثری داشته باشند.

حجه الاسلام طیبی نسب از آمادگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در مشارکت و همراهی با فعالیت های دانشجویی خبر داد و گفت: نهاد، ظرفیت خوبی برای فعالیت در حوزه های مختلف دارد و بایستی دانشجویان از این فرصت مغتنم کمال بهره برداری را داشته باشند.

در ادامه دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی سه هزار شهید خراسان شمالی و شهدای دانشجو اظهار داشت: حفظ میراث گران بهای شهدا و داشتن جامعه ای سزاوار ایران و ایرانی با تلاش، فعالیت و نشاط دانشجویان و دانشگاهیان انجام می پذیرد.

وی افزود: بر اساس اسناد بالادستی و سیاست های کلی علم و فناوری، دانشگاه بایستی حلال مشکلات جامعه و محلی برای رفع نواقص بخش های مختلف آن باشد.

دکتر احمد محقر، دانشگاه را پایه و اساس جامعه ی مبتنی بر دانش دانست و گفت: برای داشتن جامعه ای پویا و دانش بنیان بایستی به رفع مشکلات دانشگاه نیز توجه ویژه نمود.

رئیس دانشگاه بجنورد، ارتقای سرویس دهی در حوزه ی ایاب و ذهاب دانشجویان و رفع مشکلات اسکان دانشجویی را از نیازهای مهم و قابل توجه آموزش عالی استان دانست و اظهار داشت: امیدواریم با حمایت ویژه ی مسئولین استانی و خیرین حامی آموزش عالی، مشکلات ایاب و ذهاب و اسکان به نحو مقتضی رفع گردد تا دانشجویان و خانواده های گرانقدرشان دغدغه ی تامین نیازهای اولیه را نداشته باشند.

دکتر احمد محقر با ارائه ی گزارشی از وضعیت سراهای دانشجویی گفت: در حال حاضر 1038 دانشجو در داخل دانشگاه و 814 دانشجو در سراهای غیردولتی و 800 دانشجو در منازل استیجاری ساکن هستند که برای حل مسئله ی اسکان به مجوز ماده ی 23 برای احداث بناهای جدید و جذب اعتبار نیازمندیم.

وی ضمن تقدیر از همکاری های شورای صنفی دانشجویی، فعالیت های فوق برنامه در حوزه های مذهبی، علمی، ورزشی و سیاسی را مورد حمایت ویژه ی دانشگاه بجنورد دانست.

 دکتر محمدرضا خباز، استاندار خراسان شمالی، سخنران دیگر این آیین بود.

وی اظهار داشت: تلاش همه ما مسئولان فراهم سازی شرایط مناسب برای تحصیل دانشجویان با آرامش خیال است و با این نگاه پیش از شروع سال تحصیلی جدید از دانشگاه های مرکز استان بازدید داشتم و از تمامی متولیان امر خواستم با هم افزایی بیشتر، مشکلات موجود به ویژه بحث خوابگاه های دانشجویی را حل کنند.
استاندار خراسان شمالی افزود: از دانشجویان خواستارم با مغتنم شمردن فرصت موجود به تزکیه نفس بپردازند و با کسب مدارج علمی بالاتر برای خدمت به سربلندی نظام و این مرز و بوم تلاش کنند و تاکید می کنم تمام ما مسئولان برای خدمت به شما دانشجویان آمده ایم و این خدمت را مایه افتخار خود می دانیم.
دکتر محمدرضا خباز تصریح کرد: شما دانشجویان در آینده ای نه چندان دور و با توجه به تلاش امروز خود در گوشه ای از مملکت به خدمت رسانی مشغول خواهید شد بنابراین بار دیگر تاکید می کنم قدر این فرصت استثنایی و غیر قابل تکرار را بدانید.
وی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی به لحاظ توانایی ها و تجهیزات نظامی در اوج عزت و عظمت قرار دارد و دشمن با علم به این موضوع که نمی تواند به وسیله تهدید نظامی بر ما مسلط شود، جنگ نابرابر اقتصادی را برنامه ریزی کرده است.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در ادامه بار دیگر دانشجویان را مخاطب سخنان خود قرار داد و افزود: بدانید روزی شهرهای این کشور مورد هجمه موشک های دوربرد دشمنان بود اما جوانان آن زمان سینه های خود را آماج گلوله های دشمن قرار دادند و برای سربلندی کشور از جان خود گذشتند و امروز هم با تلاش دولت شرایط اقتصادی کشور رو به بهبود است و به زودی دندان طمع دشمن از ریشه کشیده خواهد شد.
دکتر خباز از آمادگی استان برای حل مشکلات دانشجویان خبر داد و گفت: تلاش می کنیم دانشجویان برای نیل به اهداف علمی خود دغدغه ای جز تحصیل نداشته باشند.

در پایان از دانشجویان افتخار آفرین در حوزه های ورزشی و علمی تقدیر به عمل آمد.