برگزاری نشست تبیین طرح های بدیع و پیام در دانشگاه بجنورد

برگزاری نشست تبیین طرح های بدیع و پیام در دانشگاه بجنورد


 

برگزاری نشست تبیین طرح های بدیع و پیام در دانشگاه بجنورد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بجنورد، نشست تبیین طرح های بدیع (دانشگاه عاری از دخانیات) و پیام (پیشگیری از مصرف مواد) با حضور مسئولین مراکز مشاوره دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خراسان شمالی دراین دانشگاه، برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد، اظهار داشت: اعتیاد در راس آسیب های اجتماعی است و بسیاری از آسیب های دیگر زاییده ی این معضل هستند.

وی افزود: دانشگاه ها به عنوان محل تجمع جوانان، ماموریت های ویژه ای در حل مشکلات درون دانشگاهی دارند و به سبب حضور پژوهشگران و محققین، نقش موثری نیز در حل مشکلات جامعه می توانند ایفا کنند.

دکتر احمد محقر، با اشاره به طرح بررسی سیمای زندگی دانشجویی توسط مرکز مشاوره و بهداشت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گزارشی از میانگین ابتلاء دانشجویان استانی و کشوری ارائه نمود.

در ادامه، دکتر حسین احمد برآبادی، سرپرست مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی دانشگاه بجنورد، و آقای همایون غلامی، کارشناس این مرکز، از روند اجرای طرح های بدیع و پیام در دانشگاه و جلسات و کارگاه های آموزشی پیشگیری و درمان ابتلا به مصرف مواد مخدر، گزارش جامعی را ارائه نمودند.

در پایان، آقای احمد ریواده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، از پیشرو بودن و همکاری صمیمانه ی دانشگاه بجنورد با شورای استانی تقدیر نمود و به سئوالات حاضرین پاسخ داده شد.