برگزاری نشست ستاد کنگره‌ی شهدای دانشجوی خراسان شمالی در دانشگاه بجنورد

برگزاری نشست ستاد کنگره‌ی شهدای دانشجوی خراسان شمالی در دانشگاه بجنورد


به گزارش رابط خبری روابط عمومی در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بجنورد، سومین نشست ستاد کنگره‌ی شهدای دانشجوی خراسان شمالی در این دانشگاه برگزار شد.

دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد و رئیس ستاد مذکور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دانشجو گفت: اندوخته های ما از دوران انقلاب و دفاع مقدس و صحنه های ایثار و شهادت ،سرمایه ها و ذخایر مهم  فرهنگی جامعه بوده و رسالت جامعه دانشگاهی در این کنگره ، تولید آثار فاخر و ماندگار از سیره و اندیشه شهدای دانشجو جهت ارائه به نسل آینده است.

 

وی افزود: کنگره شهدای دانشجو نیاز دیروز و امروز جامعه ی ما نیست؛ اگر قصد تداوم و ماندگاری داریم – که البته داریم -  تقویت ادبیات مقاومت و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت لازمه کاراست و هر روز بایستی بر دامنه ی فعالیت هایمان در این حوزه بیفزاییم

 

دکتر احمد محقر ادامه داد: برگزاری اسمی اینگونه مراسم، صرفا بصورت یک مناسک و انجام وظیفه ، مد نظر متولیان امر نیست؛ نتایج حاصل از این نوع همایش ها در ابعاد مختلف قابل ارزیابی و ارزشمند است.

وی خاطر نشان کرد : برنامه های کنگره، منحصر به زمان خاصی نیست و نتایج کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت آن حایز اهمیت و توجه است.

این نشست، با ارائه ی دیدگاه حاضرین به پایان رسید.

گفتنی است کنگره ی شهدای دانشجوی خراسان شمالی، آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.