بیانیه ی روابط عمومی دانشگاه بجنورد پیرامون خبرهای منتشر شده ی اخیر

شناسه : 434120

بیانیه ی روابط عمومی دانشگاه بجنورد پیرامون خبرهای منتشر شده ی اخیر


بیانیه ی روابط عمومی دانشگاه بجنورد پیرامون خبرهای منتشر شده ی اخیر

 

به نام خداوند جان و خرد

در هفته ی وحدت اسلامی و ایام سرور مسلمین قرار گرفته ایم؛ روزهایی که با میلاد مسعود حضرت محمد(ص)، پیامبر اخلاق و مهربانی، و حضرت امام جعفر صادق (ع)، نمونه ی عینی عالم عامل، فرخنده و مهنا گشته است.

متاسفانه در این روزهای جشن و شادمانی، انتشار برخی خبرهای پراکنده و گاه غیرموثق، کام شهروندان فرهیخته ی استان و خانواده ی بزرگ آموزش عالی را تلخ نمود.

روابط عمومی دانشگاه بجنورد با تبیین ماجرا، فرصت را مغتنم شمرده تا افکار عمومی را تنویر نموده تا خدای ناکرده حقی از کسی تضییع نگردد.

دانشجویی برای نکوداشت تولد یکی از دوستانش به دبیر انجمن اسلامی مراجعه نموده و از ایشان اجازه خواسته که از دفتر تشکل برای این منظور استفاده نماید؛ که ایشان هم بدون اطلاع شورای مرکزی انجمن اسلامی و نهادهای قانونی تصمیم گیر، با این درخواست موافقت می نماید.این مراسم غیر رسمی دقایقی به طول انجامیده بود که با آگاهی اعضای شورای مرکزی از ادامه ی آن ممانعت به عمل آمده و بلافاصله شورای مرکزی با صدور بیانیه ای ضمن تبری از کج سلیقگی انجام شده، ایشان را عزل و دبیر جدیدی را برای انجمن اسلامی انتخاب نمود.

کلیپ منتشر شده در برخی از خبرگزاری ها نیز مربوط به ماه ها پیش و در خارج از دانشگاه بوده و ارتباطی با مراسم مذکور نداشته است.

روابط عمومی دانشگاه بجنورد، ضمن استقبال از انتقادهای سازنده و دعوت همگان به رعایت موازین اخلاقی و حرفه ای ؛ به شهروندان عزیز خراسان شمالی اطمینان خاطر می دهد که دانشگاه های استان، همچون گذشته، عالم و عامل به اخلاق و موازین شرعی بوده و با کسانی که ضوابط دانشگاه را نادیده بگیرند طبق قانون برخورد خواهد کرد و با حفظ روحیه ی نشاط اجتماعی در تحقق رسالت های آموزشی و فرهنگی خود بیش از گذشته کوشا خواهند بود.

روابط عمومی دانشگاه بجنورد

چهارم آذرماه 1397